Međunarodni dan muzeja u Lošinjskom muzeju

Povodom Međunarodnog dana muzeja,  u subotu 18. svibnja u palači Fritzi predstavljen je novi dio stalnog postava pod nazivom Mali Lošinj na prijelazu iz 19. u 20. stoljeće. Naši posjetitelji će moći saznati o razdoblju  u kojem je Mali Lošinj, zahvaljujući pomorstvu, brodogradnji i turizmu, doživio vrhunac svojeg razvoja. Ambroz Haračić, botaničar i profesor u malološinjskoj pomorskoj školi je uvelike pridonio razvoju turizma. Stoga su u postavu izloženi  njegov portret i diploma o proglašenju vitezom koji su u vlasništvu Srednje škole Ambroza Haračića, a Lošinjski muzej ih ima u trajnoj pohrani.

Na predstavljanju su govorile ravnateljica našeg muzeja Zrinka Ettinger Starčić, kustosica Marijana Dlačić koja je i osmislila povijesni kutak u postavu palače Fritzi te profesorica  Lidija Kosmos  koja je proteklih godina svoje vrijeme posvetila istraživanju Haračićevog života i rada.