Ljetna likovna radionica „Tajni muzejski recepti“

Lošinjski muzej i ove godine je organizirao ljetnu likovnu radionicu za djecu od 8 do 11 godina pod nazivom „Tajni muzejski recepti“. Radionički ciklus održao  se u palači Fritzi od ponedjeljka 27. do četvrtka 30. kolovoza od 10 do 12 sati. Riječ je o programu radionica uz izložbu „Anamneza“ postavljenu u Galeriji Fritzi. Kreativnim aktivnostima i zanimljivim igrama radionice  polaznici su se upoznali s božanskim liječnicima u antici, razvojem farmacije, ljekovitim biljem i tajnim antičkim receptima za liječenje koje su koristili Grci i Rimljani. Djeca su učila  o današnjoj zdravoj prehrani, ljekovima iz prirode, o tajnama mozga, o našim osjetilima, te o održavanju higijene, a sve u vezi sa poimanjem zdravlja i liječenja u vremenu starih Grka i Rimljana, ali i dan danas.