Likovna radionica „Pismo ti pišem, razglednicu šaljem“

Lošinjski muzej i ove je godine organizirao ljetnu likovnu radionicu za djecu od 8 do 11 godina pod nazivom „Pismo ti pišem, razglednicu šaljem“. Radionički ciklus održao  se na terasi i u prostoru palače Fritzi od ponedjeljka 26. do četvrtka 29. kolovoza od 10 do 12 sati. Riječ je o programu radionica uz studijsku izložbu „Pisma Mihičiću: pogled na autografe umjetnika iz Zbirke Andra Vida i Katarine Mihičić“ koja je postavljena u Galeriji Fritzi od 30. svibnja do 1. rujna. Cilj radionice je bio kreativnim aktivnostima i zanimljivim igrama polaznike upoznati s elementima jednog pisma i razglednice u likovnom radu s umjetničkim djelima Zbirke Mihičić i eksponatima iz postava izložbe. Kreativnim, zabavanim i poučanim metodama djeca će moći izrađivati i dizajnirati koverte, poštanske markice, osmišljavati i oslikavati razglednice i sl. Polaznici su se također, upoznalii s likovnim djelima Zbirke Mihičić, praktičanim likovnim radom modeliranja ljudske figure povezali  su sadržaj s eksponatima iz postava izložbe „Pisma Mihičiću“. Napisali su pismo i razglednicu prijatelju/ici, majci ili nekoj drugoj dragoj osobi kao što je to radio povjesničar umjetnosti i pjesnik A.V. Mihičić u svojoj svakodnevnoj komunikaciji s prijateljima umjetnicima. Dopisivanje više nije kao što je nekoć bilo, prisnost komunikacije rukom napisanog pisma i razglednice u suvremeno doba zamijenila je vizualna kultura novih medija.