Kreativno – edukativna radionica „Iza zidova Lošinjskog muzeja“

U srijedu, 12. srpnja 2017., na terasi Lošinjskog muzeja održala se ljetna edukativno – kreativna radionica pod nazivom „Iza zidova Lošinjskog muzeja“ inspirirana istoimenom izložbom postavljenom u Galeriji muzeja povodom 10 godina od osnutka Lošinjskog muzeja.

Sudionicima radionice, djeci od 7 do 12 godina, predstavljena su djela iz fundusa muzeja koja nisu izložena u stalnom postavu. V Vizualno usmjerenim promatranjem djeca su upoznala muzejske odjele s pripadajućim zbirkama: arheološki, kulturno - povijesni, etnografski i odjel umjetničkih zbirki. Uslijedio je likovni dio prema predlošcima artefakata postavljenih na izložbi poput starih razglednica Malog Lošinja, kamene glave rimskog vladara, crteža portreta djevojčice, ekspresionističke umjetničke slike, reljefa fasadne dekoracije ili pak koncertnog plakata.